Wydawca treści Wydawca treści

Oferta Edukacyjna Nadleśnictwa Drewnica

Nadleśnictwa Drewnica zaprasza zainteresowane instytucje, a w szczególności szkoły i przedszkola do skorzystania z oferty edukacyjnej.

Czas trwania oraz stopień trudności zajęć edukacyjnych zależą od indywidualnych ustaleń:

 

  • Przejście po leśnej ścieżce edukacyjnej (czas od 30 do 60 min.)

Ścieżka zlokalizowana jest przy siedzibie nadleśnictwa. W trakcie spaceru po ścieżce uczestnicy poznają zagadnienia związane z gospodarką leśną, ochroną przyrody, zjawiskami zachodzącymi w lesie oraz pracą leśnika. Najmłodsi uczestnicy uczą się prawidłowych zachowań podczas leśnych wypraw. Konstrukcja ścieżki leśnej pozwala na zakończenie zajęć w dowolnym punkcie w zależności od  oczekiwań opiekunów.

 

  • Zajęcia w budynku (czas od 30 do 90 min.)

Sala dydaktyczna wyposażona w sprzęt multimedialny (projektor, tablicę interaktywną Leśny koncert - umożliwiającą zapoznanie się z odgłosami mieszkańców lasu) oraz materiały pomocnicze (tablice edukacyjne, prezentacje, filmy przyrodnicze, gry). Podczas zajęć w sali aktywizujemy dzieci i młodzież do zgłębiania tajemnic lasu poprzez rozwiązywania zagadek, krzyżówek, budowania wspólnego modelu lasu, malowania i odrysowywania elementów leśnych.
Ponadto budynek nadleśnictwa wyposażony jest w materiały dydaktyczne, które umożliwiają poprowadzenie części zajęć na korytarzach. Umieszczono tutaj 14 tablic pozwalających na zapoznanie się z florą lasów Polski, 8 gablot informujących o specyfice pracy w poszczególnych działach biura nadleśnictwa oraz trofea myśliwskie.

 

  • „Zielona Klasa"- czas na chwilę odpoczynku

Obiekt zielonej klasy" to zadaszona drewniana wiata ze stołami i ławkami umożliwiająca uczestnikom wycieczek odpoczynek i zjedzenie posiłku. Obok usytuowane jest palenisko w formie ruchomego rusztu pozwalające na atrakcyjne zakończenie pobytu. Nadleśnictwo zapewnia drewno na ognisko. Prowiant oraz akcesoria do grillowania (tacki, sztućce, serwetki itp.) dla uczestników wycieczki zabezpiecza opiekun grupy.

 

Obiekty edukacyjne są dostosowane do osób o ograniczonej sprawności ruchowej. Zajęcia edukacyjne w nadleśnictwie są przeprowadzane bezpłatnie. Rezerwacji terminu należy dokonać najpóźniej na trzy tygodnie przed planowaną datą zajęć edukacyjnych. Maksymalna liczba uczestników w grupie to 35 osób.

 W celu ustalenia dogodnego dla obu stron terminu oraz szczegółów zajęć prosimy o kontakt telefoniczny z osobą odpowiedzialną za edukację. Po dokonaniu stosownych uzgodnień niezbędne jest wypełnienie zamieszczonego poniżej formularza zgłoszeniowego i przesłanie na adres e-mail.

 

Dane kontaktowe edukatora:

Agnieszka Sokołowska

tel.: 22 781 62 09 wew. 681*

 

 

 

Ponadto oferta edukacyjna obejmuje także zajęcia prowadzone poza siedzibą. Dla zainteresowanych szkół leśniczowie organizują również spotkania z naturą - w lesie, na terenie swoich leśnictw lub w Państwa szkole. Termin spotkania należy ustalać z leśniczym lub edukatorem. Numery telefonów do leśnictw znajdą Państwo w zakładce Kontakty-Leśnictwa.