Wydarzenia Wydarzenia

Zajęcia edukacyjne w Nadleśnictwie Drewnica

Nadleśnictwo Drewnica oferuje bezpłatne prowadzenie zajęć edukacyjnych zarówno w siedzibie jednostki jak i na terenach leśnictw.

Z zapisów na zajęcia edukacyjne mogą skorzystać osoby w każdym wieku. Kadra doświadczonych leśników będących pracownikami Nadleśnictwa Drewnica prowadzi zajęcia zarówno dla dzieci, osób dorosłych jak i seniorów, dostosowując odpowiednio formę i tematykę zajęć do konkretnej grupy wiekowej.

Celem zajęć jest uświadomienie uczestnikom ogromnego znaczenia lasów - gospodarczego, społecznego i przyrodniczego. Pokazanie jak poszczególne elementy przyrody oddziałują wzajemnie na siebie. Przekazanie uczestnikom zajęć, że leśnicy są świadomi, jak wielkie znaczenie ma zachowanie możliwie dużej różnorodności biologicznej polskich lasów.

Zajęcia mogą odbywać się zarówno w siedzibie Nadleśnictwa Drewnica (sala edukacyjna/ścieżka/zielona klasa (ognisko) oraz na terenie leśnictw.

  • Celem umówienia zajęć edukacyjnych w siedzibie Nadleśnictwa Drewnica wymagane jest wcześniejsze uzgodnienie telefoniczne: 22 781 62 09 a następnie uzupełnienie formularza zgłoszeniowego i wysłanie na adres e-mail: drewnica@warszawa.lasy.gov.pl – formularz można pobrać z naszej strony internetowej w zakładce: EDUKACJA à Oferta edukacyjna. Przesłanie uzupełnionego formularza zgłoszeniowego jest jednoznaczne z rezerwacją terminu.
  • Rezerwacja zajęć edukacyjnych na terenach leśnictw odbywa się drogą telefoniczną po kontakcie z właściwym terenowo leśniczym (numery telefonów do leśniczych znajdziecie Państwo w zakładce: KONTAKTY à Leśnictwa.

 

Serdecznie zapraszamy.