Wydarzenia Wydarzenia

WSPÓLNIE POSADZILIŚMY LAS!

W ramach kampanii odnowieniowej 2023 zorganizowano akcję sadzenia lasu dla I Liceum Ogólnokształcącego PUL im. 111 Eskadry Myśliwskiej w Wołominie.

W dniu 31 marca 2023 r. Nadleśnictwo Drewnica gościło na swoim terenie kadetów z  I Liceum Ogólnokształcącego PUL im. 111 Eskadry Myśliwskiej w Wołominie.

 

W akcji łącznie uczestniczyło 50 kadetów z I LO PUL w Wołominie oraz 6 przedstawicieli Służby Leśnej Nadleśnictwa Drewnica, którzy pełnili nadzór nad sadzeniem lasu.

Celem spotkania było posadzenie lasu w ramach tegorocznej kampanii odnowieniowej zorganizowanej Panią Katarzynę Graczyk.

Dokładnym miejscem sadzenia był teren leśnictwa Rembertów, którego gospodarzem jest Pan Leśniczy Tomasz Grzeszkiewicz.

 

Wspólnie z pozostałymi pracownikami terenowej Służby Leśnej przedstawiono kadetom najważniejsze informacje dotyczące akcji sadzenia lasu, mianowicie: gatunek sadzonki, technika sadzenia, sposób użytkowania sprzętu przeznaczonego do nasadzeń oraz informacje o sposobie przygotowania gleby. 

 

Na powierzchni     0,70 [ha] wysadzono     ok. 4800 tys. szt.sadzonek sosny kontenerowej

 

 

 

 

 

Po akcji sadzenia lasu podziękowano kadetom za poświęcony czas i trud włożony w niniejszą pracę, a przede wszystkim za chęć udziału w akcji sadzenia lasu. Jednocześnie zapraszając na kolejną edycję kampanii odnowieniowej planowaną przez Nadleśnictwo Drewnica już w przyszłym roku!