Wydarzenia Wydarzenia

Wspólna akcja sadzenia lasu z PGNiG oraz obrączkowanie sokołów które wykluły się na kominie CIepłowni Kawęczyn

Las jest swoistą „fabryką” tlenu. Chroni nas on  przed negatywnym wpływem przemysłu, oczyszcza powietrze i osłania glebę jest miejscem wypoczynku i rekreacji, daje schronienie niezliczonym gatunkom zwierząt a także jest siedliskiem wielu gatunków roślin. To zaledwie kilka z wielu cennych funkcji pozaprodukcyjnych lasu.

W trosce o środowisko, pracownicy PGNiG, wspólnie z pracownikami Nadleśnictwa Drewnica, wzięli udział w akcji sadzenia lasu na terenie leśnictwa Sokołówek, oddział 130-c. Przyczynili się tym samym do wprowadzenia nowego pokolenia drzew. 

Działania na rzecz lasu to nie jedyne aktywności podejmowane przez PGNiG dla środowiska. Pod koniec kwietnia, w budce ufundowanej przez PGNiG TERMIKA, na 300-metrowym kominie Ciepłowni Kawęczyn, wykluły się cztery młode sokoły – ich rodzicami są Bielan i Czarnooka. Nadszedł czas, aby sprawdzić ich kondycję i nadać im obrączki. Dokonała tego ekipa Stowarzyszenia na Rzecz Dzikich Zwierząt “Sokół”, które opiekuje się tymi, objętymi ochroną, ptakami. Młode sokoły zostały zabrane z gniazda, przebadane i zaobrączkowane.

Zachęcamy również do odwiedzenia strony internetowej PGNiG TERMIKA SA (https://termika.pgnig.pl/node/1189), gdzie dostępna jest relacja z tego wyjątkowego wydarzenia.

Rodzinę sokołów z komina Ciepłowni Kawęczyn można obserwować na żywo:https://peregrinus.pl/pl/warszawa-kaweczyn