Wydarzenia Wydarzenia

Wizyta leśników z Austrii

Dnia 7 lipca 2023 r. Nadleśnictwo Drewnica miało przyjemność gościć grupę leśników z Austrii.

 

Wizyta odbyła się w ramach austriackiego programu dla tamtejszych leśników prowadzonego rokrocznie na terenach naszego kraju. W tegorocznej edycji leśnicy z Austrii w Polsce odwiedzili już Pomorze, Mazury oraz Podlasie. Z kierunku Białowieży udali się do siedziby Nadleśnictwa Drewnica w Ząbkach.

Gościom przedstawiono aspekty związane z szeroko pojętym funkcjonowaniem Nadleśnictwa Drewnica jako jednostki organizacyjnej Lasów Państwowych, m.in. omówiony został model wielofunkcyjnego gospodarstwa leśnego ukierunkowanego na zachowanie wymogów ekologicznych, interesów ekonomicznych oraz potrzeb socjalnych ogółu społeczeństwa. Wspólnie wymieniono również poglądy na temat specyfiki pracy leśnika zarówno w Polsce jak i w Austrii.

Na zakończenie przygotowano dla gości poczęstunek na terenie obiektu turystyczno-rekreacyjnego mieszczącego się przy siedzibie Nadleśnictwa Drewnica.

Wizyta koleżanek i kolegów z Austrii pełniących zawód leśnika na tamtejszych terenach była dla Nas ogromnym wyróżnieniem za co serdecznie podziękowaliśmy. Było to dla Nas inspirujące i niewątpliwie bardzo ciekawe doświadczenie.