Wydarzenia Wydarzenia

SADZENIE LASU Z FUNDACJĄ ORANGE

14 KWIETNIA 2023 R. NADLEŚNICTWO DREWNICA POSADZIŁO LAS RAZEM Z PRZEDSTAWICIELAMI FUNDACJI ORANGE

Kolejny już raz w trakcie trwającej kampanii odnowieniowej witaliśmy na swoim terenie osoby wykazujące chęć pomocy leśnikom przy sadzeniu lasu. Cieszy Nas fakt, że wraz z dorosłymi pojawiły się również z nimi ich małe pociechy!

 

Nadleśnictwo Drewnica przygotowało dla Państwa kostury do sadzenia, rękawiczki oraz materiały dydaktyczne  tuż przy powierzchni sadzeniowej.

Ponownie na terenie leśnictwa Drewnica, gospodarze terenu: Leśniczy Pan Piotr Ryba wraz z Podleśniczym Panem Tomaszem Dębskim przedstawili wolontariuszom szczegóły dotyczące powierzchni przeznaczonej do obsadzenia i udzielili instruktażu poprawnego sadzenia drzew.

 

 

Obecna na powierzchni pozostała część Służby Leśnej Nadleśnictwa Drewnica wraz ze stażystami chętnie udzielała wskazówek podczas całego czasu trwania akcji sadzenia lasu. Była to również okazja do zadawania pytań przez osoby biorące udział w niniejszym przedsięwzięciu na temat pracy leśnika, roli lasu jak i pytań dotyczących zasad funkcjonowania Lasów Państwowych na terenie naszego kraju.

 

Fundacja Orange         w liczbie ok. 50 osób łącznie posadziła około      3 500 tys. sadzonek sosny kontenerowej                          na niespełna 0,50 [ha] powierzchni przygotowanej pod nasadzenia

 

 

Po akcji sadzenia lasu podziękowano pracownikom Fundacji Orange za poświęcony czas i trud włożony w sadzenie lasu. Następnie zaproszono gości na ognisko przygotowane na obiekcie turystyczno-rekreacyjnym Nadleśnictwa Drewnica w Ząbkach.

 

 

 

Organizatorem akcji sadzenia lasu była Pani Katarzyna Graczyk.