Wydarzenia Wydarzenia

SADZENIE LASU Z FUNDACJĄ LOTTO

W ramach kampanii odnowieniowej 2023 zorganizowano szóstą już akcję sadzenia lasu. Naszymi Gośćmi byli pracownicy Fundacji LOTTO.

W dniu 19 kwietnia 2023 r. Nadleśnictwo Drewnica gościło na swoim terenie pracowników Fundacji LOTTO.

 

W akcji łącznie uczestniczyło 50 pracowników firmy LOTTO oraz 8 przedstawicieli Służby Leśnej Nadleśnictwa Drewnica, którzy pełnili nadzór nad sadzeniem lasu.

Celem spotkania było posadzenie lasu w ramach trwającej kampanii odnowieniowej roku 2023!

Dokładnym miejscem sadzenia był teren leśnictwa Łęka, którego gospodarzem jest Pan Leśniczy Kamil Onisk.

 

Wspólnie z pozostałymi pracownikami terenowej Służby Leśnej przedstawiono wolonatriuszom najważniejsze informacje dotyczące akcji sadzenia lasu, mianowicie: gatunek sadzonki, technika sadzenia, sposób użytkowania sprzętu przeznaczonego do nasadzeń oraz informacje o sposobie przygotowania gleby. 

Na powierzchni     0,60 [ha] wysadzono     ok. 4000 tys. szt.sadzonek sosny kontenerowej

 

 

 

Akcja sadzenia lasu odbyła się jak zawsze w przyjaznej i wesołej atmosferze. Podziękowano pracownikom Fundacji LOTTO za poświęcony czas i trud włożony w niniejszą pracę, a przede wszystkim za chęć udziału w sadzeniu lasu. Dodatkowo wolontariusze wykazali się inicjatywą i posprzątali znaczny areał lasu. Prócz uprzątniętych śmieci, Panią z Fundacji LOTTO spotkał szczęśliwy traf! - mianowicie Pani znalazła zrzut poroża łosia za co zebrała serdeczne gratulacje.

 

Na koniec złożono podziękowania i wyrazy uznania Prezesowi Zarządu Fundacji LOTTO Pani Annie Kukli za uczestnictwo w akcji, wręczając przy tym drobny upominek ze strony Nadleśnictwa Drewnica.

Następnie udostępniono teren dla Gości umożliwiając ustawienie stanowiska firmie cateringowej. Tradycyjnie zorganizowano ognisko. Wszyscy uczestnicy akcji przekonali się, że grochówka i kiełbasa z ogniska w lesie smakują najlepiej... :)

Po wszystkim pożegnano pracowników Fundacji LOTTO jednocześnie zapraszając na kolejną edycję kampanii odnowieniowej planowaną przez Nadleśnictwo Drewnica już w przyszłym roku!

 

 

Organizatorem akcji sadzenia lasu była Pani Katarzyna Graczyk.