Wydarzenia Wydarzenia

Relacja z Pikniku „Pożegnanie lata” w Niegowie

Dnia 8 października 2023 r. przedstawiciele Nadleśnictwa Drewnica ponownie mieli przyjemność uczestniczyć w Pikniku przy Zabytkowym Młynie „Nowość” w Niegowie.

Organizatorem Pikniku o nazwie „Pożegnanie Lata” było Stowarzyszenie Bractwo Zabrodzkie. W tym roku tematem przewodnim Pikniku był WRZOS. Toteż na stoisku promocyjno-edukacyjnym Nadleśnictwa Drewnica nie zabrakło dekoracji z tej barwnej i wonnej leśnej rośliny.

Podczas Pikniku stanowisko naszego Nadleśnictwa cieszyło się dużym zainteresowaniem. Okoliczni goście mieli do dyspozycji na stoisku różne materiały edukacyjne o tematyce leśnej, z którymi mogli się zapoznać (ulotki, foldery, infografiki, drewniane tabliczki z treścią na temat drzew, zwierząt leśnych, czy grzybów). Dla najmłodszych zaplanowano atrakcje edukacyjne takie jak malowanie plastrów drewna lub toreb bawełnianych kompozycjami z tropów zwierząt, bądź imitacjami flory i fauny leśnej. Była to również doskonała okazja do nauki rozpoznawania śladów, jakie spotkać można w czasie leśnych wędrówek, a także lepszego poznania elementów składających się na budowę lasu.

Wśród leśnych gier nie mogło zabraknąć drewna – chętni mogli poznać różnice w budowie, wyglądzie i właściwościach drewna różnych gatunków drzew. Służyły temu specjalnie przygotowane puzzle przygotowane z krążków wybranych gatunków drzew leśnych.

Spotkanie z leśnikami było także okazją do rozmów. Przybyli goście mogli uzyskać odpowiedzi ze strony Służby Leśnej na trudne nie raz pytania dotyczące funkcjonowania gospodarki leśnej i specyfiki pracy leśnika.

Dodatkowo organizatorzy Pikniku przygotowali dla gości szereg atrakcji, m.in.: możliwość zwiedzania zabytkowego młynu „Nowość”, wysłuchania lokalnej kapeli, przewózkę zaprzęgiem konnym oraz ognisko.