Wydarzenia Wydarzenia

Piknik kawaleryjski za nami

W dniu 30 września 2023 r. Nadleśnictwo Drewnica miało przyjemność po raz kolejny uczestniczyć w Pikniku Kawaleryjskim organizowanym przez Stowarzyszenie Ułanów Grochowskich w Starej Miłosnej (Hipodrom).

Uroczystości połączone były ze Świętem drugiego Batalionu czołgów i trzecim Memoriałem o szablę im. gen. Józefa Dwernickiego.

Harmonogram przedsięwzięcia obejmował Mszę Świętą w Kościele garnizonowym w m. Wesoła wraz z poświeceniem repliki sztandaru 2 Pułku Ułanów Grochowskich. Następnie przemieszczono się do Szwadronu Kawalerii Wojska Polskiego m. Stara Miłosna, gdzie nastąpiło uroczyste wprowadzenie pododdziałów, przemówienia, przekazanie replik sztandaru dla drugiego batalionu czołgów oraz przemarsz defilady.

Na Pikniku kawaleryjskim goście mogli również obejrzeć pokazy jazdy konnej w wykonaniu Szwadronu Kawalerii WP, pokazy broni i sprzętu  wojskowego wchodzącego w skład drugiego Batalionu czołgów oraz sprzęt historyczny.

Nie zabrakło również części przeznaczonej na wystawy tematyczne i stanowiska edukacyjne oraz gry i zabawy dla dzieci. Na tę okoliczność Nadleśnictwo Drewnica wystawiło stoisko edukacyjno-promocyjne, które cieszyło się dużym zainteresowaniem za co jesteśmy serdecznie wdzięczni.