Wydarzenia Wydarzenia

Dzień Dziecka w Nadleśnictwie Drewnica

W minioną sobotę, już po raz 12 odbył się piknik z okazji Dnia Dziecka w Nadleśnictwie Drewnica.

Przybyli goście mogli obejrzeć występ artystyczny uczniów ze Szkoły Podstawowej w Izabelinie,  pokaz psich sztuczek zaprezentowany przez Fundację „Jak Pies z kotem”. Dzieci miały okazję przejechać się konno na dwóch koniach udostępnionych przez profesjonalnych instruktorów jeździectwa ze Stowarzyszenia Jeździeckiego Wesoła, uczestniczyć w lepieniu przedmiotów z gliny pod okiem instruktora z Fundacji „Na dobre”, zjechać na dmuchanej zjeżdżalni czy samemu zrobić ogromne bańki mydlane. Nie zabrakło również stoiska Ochotniczej Straży Pożarnej z Ząbek, Leśnej straży Pożarnej Nadleśnictwa, Komendy Powiatowej Policji z Wołomina, Straży Miejskiej z Ząbek oraz zaprzyjaźnionej jednostki wojskowej 1 Warszawskiej Brygady Pancernej z Wesołej. Służby mundurowe udostępniły najmłodszym samochody służbowe, w których każde dziecko mogło choć przez chwilę poczuć się jak strażak, policjant czy żołnierz.

Nie lada atrakcją okazał się czołg Leopard, który zaparkował przed wejściem do nadleśnictwa.

Dużą popularnością cieszyło się stoisko edukacyjne nadleśnictwa, gdzie leśnicy przekazywali wiedzę na temat pracy leśnika, zasad bezpiecznego korzystania z lasu.

Na stoisku „Dobre z lasu” można było spróbować leśnych naparów i przetworów, serwowanych przez sympatyczną leśniczkę.

W kalendarz obchodzonego dnia dziecka od 3 lat z powodzeniem wpisuje się także „Moto Dzień Dziecka” organizowany przez zmotoryzowanych leśników. Hitem tegorocznego „Moto dnia dziecka” był jedyny czterosuwowy motocykl polskiej produkcji Junak kolegi podleśniczego Michała Zwierzchowskiego.

Na pamiątkę każdy mógł zrobić sobie zdjęcie w mundurze leśnika wykonane aparatem natychmiastowym i zabrać je do domu.

Dziękujemy wszystkim współorganizatorom a w szczególności 1 Warszawskiej Brygadzie Pancernej w Wesołej, Komendzie Powiatowej Policji w Wołominie, Ochotniczej Straży Pożarnej w Ząbkach, Straży Miejskiej w Ząbkach, Fundacji „Jak pies z kotem”, Stowarzyszeniu Jeździeckiemu Wesoła, Fundacji „Na dobre”  za pomoc w przygotowaniu wydarzenia.

Do zobaczenia za rok!