Wydarzenia Wydarzenia

Drogi leśne udostępnione do ruchu

W ramach zawartych porozumień z gminami Nadleśnictwo udostępniło 20 dróg leśnych w celu usprawnienia lokalnej komunikacji

W 2022 roku Nadleśnictwo Drewnica zawarło 4 kolejne porozumienia, na udostępnienie dróg leśnych dla lokalnego ruchu, co ułatwi komunikację mieszkańcom gminy Radzymin, Zielonka i Dzielnicy Białołęka i Rembertów m. st. Warszawy.

Zawierane przez Nadleśnictwo Drewnica porozumienia są wynikiem zapisów zarządzenia nr 36 Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych z dnia 28 maja 2021 roku, którego celem jest nieodpłatne udostępnienie jednostkom samorządu terytorialnego niektórych dróg leśnych.

Na terenie Gminy Radzymin zostanie udostępniona dla mieszkańców ósma droga leśna będąca w zarządzie Nadleśnictwa Drewnica.

Na terenie Gminy Zielonka zostanie udostępniona droga leśna od ul. Wojska Polskiego do ul. Pastuszków w Rembertowie stanowiąca przedłużenie ulicy Budniczej.

Na terenie Dzielnicy Białołęka m. st. Warszawy planowana do udostępnienia droga leśna jako przedłużenie ulicy Kroczewskiej, w celu dojazdu do ul. Bandurskiego na wysokości cmentarza parafii św. Izydora w Markach.

Na terenie Dzielnicy Rembertów m. st. Warszawy droga leśna umożliwi dojazd do drogi publicznej mieszkańcom ul. Powroźniczej o nr 47, 47a i 47b.