Wydarzenia Wydarzenia

AKCJA SADZENIA LASU Z UNIWERSYTETEM TRZECIEGO WIEKU I ORGANIZACJĄ DOTLENIENI.ORG

W ramach kampanii odnowieniowej 2023 zorganizowano dziewiątą już akcję sadzenia lasu. Tym razem naszymi Gośćmi byli studenci Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Wesołej oraz organizacja Dotlenieni.org

W dniu 22 kwietnia 2023 r. Nadleśnictwo Drewnica gościło na swoim terenie studentów Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Wesołej oraz przedstawicieli firmy E.Wedel z ramienia organizacji Dotlenieni.org

 

W akcji łącznie uczestniczyło ok. 80 osób oraz 9 przedstawicieli Służby Leśnej Nadleśnictwa Drewnica, którzy pełnili nadzór nad sadzeniem lasu.Celem spotkania było posadzenie lasu w ramach trwającej kampanii odnowieniowej roku 2023!

Dokładnym miejscem sadzenia był teren leśnictwa Ostrówek, którego gospodarzami są Leśniczy Pan Artur Niewiadomski oraz Podleśniczy Pan Piotr Stadnik.

 

Wspólnie z pozostałymi pracownikami terenowej Służby Leśnej przedstawiono naszym Gościom najważniejsze informacje dotyczące akcji sadzenia lasu, mianowicie: gatunek sadzonki, technikę sadzenia drzewek, sposób użytkowania sprzętu przeznaczonego do nasadzeń oraz informacje o sposobie przygotowania gleby. 

 

Na powierzchni     0,60 [ha] wysadzono     ok. 4000 tys. szt. sadzonek sosny kontenerowej.

Akcja sadzenia lasu odbyła się jak zawsze w przyjaznej i wesołej atmosferze. Słoneczna pogoda dopisywała!

 

 

 

Była to dla Nas wyjątkowa akcja, ponieważ mogliśmy na niej gościć osoby z różnego przedziału wiekowego, od małych dzieci przez młodzież po osoby dorosłe i starsze. Cieszy Nas fakt zainteresowania społeczeństwa tą jakże cenną inicjatywą jaką jest sadzenie przyszłego pokolenia lasu. Spotkanie było nie tylko okazją do uświadamiania społeczeństwa na temat ważności i sensu niniejszego celu, ale także było możliwością edukacji osób obecnych w temacie szeroko pojętej pracy Leśnika. Nadleśniczy Nadleśnictwa Drewnica Pan Artur Delegacz, który był obecny na akcji sadzenia lasu wraz ze Służbą Leśną serdecznie podziękowali wszystkim uczestnikom akcji za poświęcony czas i trud włożony w pracę, a przede wszystkim za chęci podjęcia inicjatywy dotyczącej wprowadzenia nowego pokolenia lasu.

Na koniec udostępniono Gościom teren obiektu turystyczno-rekreacyjnego leśnictwa Ostrówek (teren Rezerwatu Przyrody "Dębina", miejscowość Ostrówek koło Klembowa) na zorganizowanie poczęstunku i ogniska.

Po wszystkim pożegnano wszystkie osoby zaangażowane w akcję sadzenia lasu jednocześnie zapraszając na kolejną edycję kampanii odnowieniowej planowaną przez Nadleśnictwo Drewnica już w przyszłym roku!

 

 

 

Organizatorem akcji sadzenia lasu była Pani Katarzyna Graczyk.