Aktualności Aktualności

Teatr "Pod Dębem" relacja z przedstawienia

W dniu 20 listopada na terenie Ośrodka Kultury i Sportu w Zielonce gościliśmy leśników aktorów z Nadleśnictwa Pułtusk czyli Teatr pod Dębem

Na zaproszenie Nadleśnictwa Drewnica aktorzy amatorzy z zaprzyjaźnionego Nadleśnictwa Pułtusk wystawili sztukę teatralną pt: "Rozmowy przy wycinaniu lasu" Stanisława Tyma w ramach grupy teatralnej "Pod Dębem".

Teatr pod Dębem z Pułtuska został załozony w 2015r i działa w strukturach Pułtuskiego Stowarzyszenia Miłosników Muzyki i Kultury Łowieckiej. Obecnie teatr liczy 15 członków i ma na swoim koncie szereg wyróznień i nagród w ramach Pułtuskich Teatrów Amatorskich m.in. za reżyserię, za najlepsze kreacje aktorskie oraz nagrody publiczności.

W 2019r Tear pod Dębem otrzymał prestizową nagrodę im. Adama Loreta przyznawaną w Lasach Państwowych przez Dyrektora Generalego lasów Państwowych w dziedzinie sztuka.

Na spektaktlu mielismy przyjemność gościć pracowników nadlesnictwa wraz z rodzinami, emerytowanych pracowników, pracowników Zakładów Usług Leśnych, przedstawicieli lokalnych samorządów, wojska, policji, straży pożarnej i innych firm współpracujacych na codzień z Nadleśnictwem Drewnica. Była to okazja do pokazania społeczeństwu pozytywnego obrazu leśnika, jako człowieka kulturalnego, wrażliwego na sztukę i potrafiącego dać swój czas innym.

Serdeczne podziękowania dla aktorów teatru za przyjęcie zaproszenia i zaprezentowania nam swoich niewątpliwych zdolności aktorskich, dzięki którym bardzo mile wszyscy spędziliśmy ten środowy wieczór.