Aktualności Aktualności

Podsumowanie akcji #sadziMY 2024

12 kwietnia 2024 roku odbyła się szósta edycja akcji #sadziMY - wielkiego narodowego sadzenia drzew. W ramach wydarzenia leśnicy w Polsce rozdawali sadzonki różnych gatunków drzew i krzewów. Wystarczyło tylko zgłosić się do najbliższego nadleśnictwa, by odebrać sadzonkę i zasadzić ją na własnym gruncie.

Akcja #sadziMY przyciągnęła do Nadleśnictwa Drewnica nie tylko lokalnych mieszkańców ale także palcówki oświatowe, samorządy i inne organizacje. Każdy chciał wziąć udział w działaniach na rzecz ochrony środowiska.

Unia Europejska zobowiązała się, że do 2030 r. posadzi trzy miliardy drzew. Zobowiązanie to wpisuje się w działania na rzecz odbudowy zasobów przyrodniczych w Europie i przeciwdziałania zmianom klimatu. Dzięki realizowanej przez Lasy Państwowe akcji #sadziMY każdy z nas może przyłączyć się do działań na rzecz ochrony przyrody i łagodzenia zmian klimatycznych.

W ramach akcji Nadleśnictwo rozdało 1428 szt. sadzonek: lipy, sosny, brzozy, gruszy, dębu, bzu, olszy i buka.

Cieszymy się, że akcja #sadziMY przyniosła tak pozytywne efekty i zainspirowała społeczność do działania na rzecz lokalnego środowiska przyrodniczego.

Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w akcji i zapraszamy na kolejną edycję już za rok.

 

Zachęcamy do zapoznania się z galerią i relacjami z wydarzenia.

 

Szkoła Podstwowa nr 4 im. Jana Pawła II w Ząbkach

TVP3 Warszawa