Aktualności Aktualności

II Festiwal Biegowy Wzdłuż Mieniugi i Wrzosowisk Mostówki - foto relacja

19 maja 2018 r. odbył się II Festiwal Biegowy „Wzdłuż Mieniugi i Wrzosowisk Mostówki” organizowany przez Gminę Zabrodzie oraz Nadleśnictwo Drewnica.

To już drugi rok z rzędu miłośnicy tego sportu spotkali się w urokliwych lasach okolic Mostówki. Biegacze podobnie jak w roku poprzednim mieli do wyboru trasy: 5 km i 10 km, a dodatkowo odbył się również bieg dla dzieci i młodzieży na dystansie 1100 m oraz 5 km marsz Nordic Walking.

Na mecie wszystkich, którzy ukończyli bieg Wójt Gminy Tadeusz Michalik oraz Nadleśniczy Artur Delegacz nagradzali pamiątkowymi medalami. Najlepsi w każdej kategorii otrzymali puchary oraz upominki.

W tym roku Nadleśnictwo wystawiło liczną drużynę biegaczy z których najlepszy okazał się Kamil Onisk – podleśniczy leśnictwa Łęka, na dystansie 5km mężczyzn zajął 2 miejsce z czasem 20:58 a nasza koleżanka z biura Katarzyna Kot na tym samym dystansie zajęła I miejsce wśród kobiet z wynikiem 24:46. Serdecznie gratulujemy.

Wyniki wraz ze statystykami zostały opublikowane na stronie ultimasport.pl

Podczas imprezy można było odwiedzić stoisko informacyjno-promocyjne Nadleśnictwa Drewnica, gdzie każdy chętny otrzymywał sadzonki drzew iglastych i liściastych.

Więcej informacji na stronach:

Gminy Zabrodzie

Tuba Wyszkowa

A już teraz zapraszamy na kolejne wspólne przedsięwzięcie Nadleśnictwa Drewnica i Gminy Zabrodzie pt: „Jagodowe żniwa za brodem” 08 lipca w miejscowości Kiciny, wiecej szczegółów juz niedługo na naszej stronie.